Biała Wieża
Białowieża - Walizka / 15.10.2016

Zapraszamy na spotkanie autorskie ze Sławomirem Mojsiuszką i promocję książki "Nie ma powietrza (między nami)". Oprócz rozmowy o literaturze uczestnicy będą mogli zobaczyć niezwyczajne fotografie autora z Azerbejdżanu, Argentyny i Turkmenistaniu.

Kawiarnia "Walizka", Białowieża, ul. Waszkiewicza 148, godz. 17:00

Wakacje z Białą Wieżą / 10.07-31.08.2016

Zapraszamy do udziału w naszych wakacyjnych akcjach. W zakładce - dla dzieci - propozycje wspólnego spędzania letniego czasu. Śledźcie naszą stronę - propozycje przybywają!

Białystok - Galeria im. Sleńdzińskich / 14.04.2016

Przed Państwem wiosenna odsłona "9 mgnień wiosny byłego cara". Zapraszamy na spotkanie z autorką, Miłką Malzahn, która wprowadzi czytelników w klimat głębokiej literackiej wiosny. Spotkanie poprowadzi Dorota Sokołowska, dziennikarka Polskiego Radia Białystok.

Galeria im. Sleńdzińskich, ul. Waryńskiego 24a, godz. 18:00

Białowieża / 2.10.2015

Zapraszamy na promocję bardzo białowieskiej książki "9 mgnień wiosny byłego cara" i spotkanie autorskie z Miłką Malzahn do klimatycznych wnętrz Dworu Wejmutka. Zaczynamy o godzinie 19:00.

Dwór Wejmutka, ul. Kolejowa 1 a

Korycin / 12.05.2015

Na rynku w Korycinie dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkola spotkały się z autorami książek: Krystyną Gudel i Bogdanem Dudko. Maluchy miały okazję posłuchać opowieści o "Wilczku Milczku" w interpretacji autora. Naśladowały zwyczaje wilków i rozwiązywały zagadki. Ośrodek Kultury w Korycinie przygotował mnóstwo kolorowych nagród dla najbardziej aktywnych.

Krasnogruda - Międzynarodowe Centrum Dialogu / 30.06.2015

Z okazji dnia urodzin Czesława Miłosza odbędą się w Krasnogrudzie spotkania w kręgu literatury dla dzieci i dorosłych. Na godzinę 14:00 zapraszamy na zajęcia o wilkach, bohaterką warsztatów będzie książka "Wilczek Milczek". Wieczorem, o godzinie 19:00 - Wielkie Księstwo Poezji: Janina Osewka, Kornelijus Platelis i Bogdan Dudko. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Czyżewski.

Kawiarnia "Piosenka o porcelanie", Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie

Pracownia Filmu Dzwięku i Fotografii w Michałowie / 8.05.2015

Bohaterem wieczoru był Bogdan Dudko i jego książka "Dolina. Znad Narwi i Świsłoczy". Goście obejrzeli ilustrujący tomik film, który stał się pretekstem do ciekawych rozmów na temat tradycji podlaskiej wsi. Spotkanie poprowadził Tomasz Wiśniewski z PFDF. Dziękujemy za piękny czas!

Michałowo / 18.03.2015

"Wilczek Milczek" przybędzie do Michałowa. Dzieci będą miały okazję poznać autora książki i projektantkę ręcznie uszytych wilczków. W programie: filmy przedstawiające obyczaje wilków, kalambury i samodzielne przygotowywanie zakładek - wilczków.

Sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Michałowie, godzina 16:00

Muzeum Kultury Białoruskiej w Hajnówce / 13.03.2015

"Dolina. Znad Narwi i Świsłoczy" została opowiedziana w dwóch językach: polskim i białoruskim. Podróżując szlakiem tomiku mamy okazję słyszeć oba te języki. Jednak nie odbyło się jeszcze spotkanie o "Dolinie" w języku białoruskim. Więc serdecznie Państwa na nie zapraszamy. Gośćmi będą Bogdan Dudko (autor książki ) i Mira Łuksza (autorka tłumaczeń).

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce, ul. 3 Maja 42, godzina 17:00

 

Tarabuk - Warszawa Powiśle / 7.03.2015

Zapraszamy na spotkanie promocyjne książki Bogdana Dudki pt. "Wilczek Milczek". Książka opowiada o losach bardzo sympatycznego wilka. Tak sympatycznego, że będzie można go przytulić - do każdej książki dołączona jest ręcznie uszyta maskotka.
Porozmawiamy o wilkach i spróbujemy pobyć wilkami. Mile widziani są mali i duzi, miłośnicy wilków i ci, którzy się ich boją. Po spotkaniu na pewno nie będą!

Księgarnia i kawiarnia Tarabuk, ul. Browarna 6, Warszawa, godzina 13:00

Warszawa - Kluboksięgarnie Badet / 22.02.2015 i 28.02.2015

"Wilczek Milczek" i "Drzewa Puszczy" opowiedzą o sobie dzieciom z Warszawy. Zapraszamy na spotkania promocyjne w niedzielę 22 lutego o 11:30 do księgarni w Wilanowie (ul. Lentza 35a) i w sobotę 28 lutego o godzinie 14:00 do księgarni na Ursynowie (al. KEN 83).

W trakcie spotkań dzieci wypróbują swoich zdolności w naśladowaniu leśnych zwierząt. Poznają zwyczaje największych polskich drapieżników i dowiedzą się jak ptaki zdobywają pożywienie zimą.

ferie zimowe z Wilczkiem Milczkiem / 4.02 i 5.02.2015

W drugi tydzień podlaskich ferii zimowych zapraszamy dzieciaki i nie tylko na spotkania z Wilczkiem Milczkiem i jego autorami: Bogdanem Dudką - autorem książki i Dorotą Sulżyk - autorką ręcznie uszytych wilczków.

4 lutego, godz. 17 - Gminne Centrum Kultury w Gródku, ul. Chodkiewiczów 4

5 lutego, godz. 18 - Białostocki Ośrodek Kultury, Klub Fama, Legionowa 5

Będzie kolorowo, zagadkowo i bardzo wilczkowo.

Białystok / 17.01.2015

Jaki jest i skąd pochodzi Wilczek Milczek? Jak powstawała książeczka o Wilczku Milczku? Ile zostało uszytych małych wilczkowych przytulanek? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w klimatycznej Kawiarni Castel (Białystok, ul. Spółdzielcza 10), w sobotę 17 stycznia o godzinie 16-ej! Zapraszamy na spotkanie z autorami (książki, maskotek) Małych i Dużych.

Białowieża / 12.12.2014

Zapraszamy na opowieść o wydawnictwie i jego książkach do Walizki (17:00)!
Będą między innymi wilczki ręcznie uszyte przez Dorotę Sulżyk i jej Pomocnice, autor i reżyser - Bogdan Dudko, no i liryczny film "Dolina" z magicznymi, głęboko ukrytymi podlaskimi wioseczkami zmontowany tegorocznej jesieni przez Tomka Onikijuka.

Hajnówka / 11.12.2014

Prezentacje: książka i film. Dolina znad Narwi i Świsłoczy. Nowości wydawnicze Białej Wieży. Spotkanie z Bogdanem Dudką, autorem tomiku i reżyserem filmu oraz Tomaszem Onikijukiem, autorem zdjęć i montażu filmowego.

Narew / 10.12.2014

Spotkanie autorskie z Bogdanem Dudką oraz prezentacja książki i filmu "Dolina" w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi. Start godzina 17:00. Zapraszamy!