Biała Wieża
Bubuś Puchaczek / Bogdan Dudko

Opowieść oparta na prawdziwej historii. Podlasie na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych dwudziestego wieku. Zafascynowany życiem ptaków chłopiec odnajduje na swojej ścieżce rannego puchacza. Mimo przeciwności, postanawia go wykarmić i wychować. Między chłopcem i sową powoli rodzi się zaufanie. Okazuje się, że człowiek i puchacz mogą być sobie bardzo bliscy. Historia pokazuje relacje dzikiej sowy ze zwierzętami gospodarskimi, zdradza wiele sekretów z życia sów i innych ptaków. Pięknie mówi o wartości bezinteresownej przyjaźni.

56 stron, format 200 x 200 mm, oprawa miękka

20 zł

Zamawiam
Fraszki na ptaszki / Marek Świerszcz

„Fraszki na ptaszki” to niewielka formą i prosta w treści opowieść o naszych podniebnych przyjaciołach. Każda historia niesie ze sobą naukę i uwieńczona jest zgrabną puentą, nie tracąc pełnej uroku lekkości.

Książka prowokuje nas – czytelników do poznawania: do spoglądania w niebo, do poszukiwań kształtów, kolorów i dźwięków, do obcowania z naturą. Uczy szacunku i miłości do naszych „skrzydlatych braciszków”.

Dominika Widanow

„Fraszki na ptaszki” są wspaniałą lekcją ornitologii. Nie tylko za pomocą tekstu, ale również ilustracji przybliżają czytelnikowi ciekawe cechy ptaków.  Grafiki przedstawiają rzeczywisty wygląd naszych skrzydlatych przyjaciół w lekkiej, barwnej i przyjemnej dla oka formie. Doskonały duet tekstu i ilustracji.

Barbara Bańka


36 stron, format 206 x 230 mm, oprawa miękka
24 zł

Zamawiam
Nie ma powietrza (między nami) / Sławomir Mojsiuszko

Opowieść o miłości, której nie da się przeczytać i przeżyć tylko raz. Gęsta, otwierająca czytelniczą wyobraźnię, pełna zachwyceń i poruszeń.

"Zanim ostatecznie poznamy, co kazało nam wybrać tę czy inną drogę, zanim stanie się jasne dokąd nas zaprowadziła, idziemy wytrwale dalej. Czasem płyniemy na fali szczęścia, jak najczystsza rzeka, czasem zastygamy w bólu, jak ziarnko piasku. W świecie wykreowanym przez Sławomira Mojsiuszkę, forma - choć ważna - jest tylko umowna. Bezdyskusyjne jest uczucie. To ono wprawia w ruch. Mojsiuszko tworzy świat, którego reguły są twarde jak stal, a ludzkie pragnienia delikatne jak najczulsze serce. Warto poznać, co przyniesie lektura tej niezwykłej książki. Być może będzie ona drogowskazem do miejsca, gdzie - jeśli będzie nam dane - odsiejemy ziarna piasku, odrzucimy twardą skórę wojowników i zostanie nam już tylko czysta miłość."
Diana Nachiło

 

ilość stron 188, format 197 x 123 mm, oprawa miękka

cena 24 zł

Zamawiam
9 mgnień wiosny byłego cara / Miłka Malzahn

Akcja "9 mgnień wiosny byłego cara" toczy się w Białowieży, rodzinnej miejscowości autorki. To opowieść pełna esencji życia, również tego po śmierci, przesiąknięta miejscem.
Dynamiczna fabuła zawieszona jest między światami. Na schodach cerkwi w roku 2034 zjawia się zmaterializowany duch cara Aleksandra III, który przed laty postawił tu pałac. Poznaje kobietę. Ciekawska białowieżanka podpytuje swojego pozaziemskiego znajomego o historię, mierzy się przy jego wsparciu z demonami przeszłości. Jest bajkowo, ale też rzeczywiście. Pachnie ziemią, młodymi liśćmi, dymem, deszczem.
Bohaterka zapomina zapytać byłego cara o sprawy najistotniejsze. Ale to, co istotne się dzieję. Cały czas. Wystarczy zatrzymać się w Białowieży, żeby wszystko stało się jasne jak mgnienia wiosny.
Książka ilustrowana jest intrygującym kolażem Mai Witeckiej, której udaje się z szalonej białowieskiej wędrówki wyłuskać ukryte byty i oświetlić je nowym blaskiem.

 

ilość stron 60, format 19 x 20 cm, oprawa miękka ze skrzydłami

cena 20 zł

Zamawiam
Rowerem przez Puszczę / Biała Wieża i MAL-BIZ

Mapa - przewodnik przedstawia 5 autorskich, nowatorskich tras po ciekawych zakątkach Puszczy Białowieskiej. Mapa przygotowana zarówno dla amatorów wycieczek rowerowych jak i zaawansowanych cyklistów. Czytelne oznaczenia, praktyczne informacje i wiadomości o rezerwatach, jakich nie ma w innych przewodnikach. Atrakcyjna oprawa graficzna i fotograficzna - zdjęcia przyrodnicze cenionego fotografika Krzysztofa Onikijuka.

 

format A2

cena 10 zł

Zamawiam
Wilczek Milczek / Bogdan Dudko

"Wilczek Milczek" to książeczka o niezwykłej przyjaźni Małej Dziewczynki i małego Wilczka. Trochę bajka, trochę legenda, ale wszystko oparte na prawdziwej historii, która kiedyś zdarzyła się na skraju Białowieskiej Puszczy w dolinie rzeki Narew.
Mała Dziewczynka mieszka tylko z rodzicami w dzikich ostępach Puszczy, z dala od ludzi. Mały Wilczek, który stracił całą swoją rodzinę, samotny, zagubiony, błąka się po lasach i bagnach.
I tak pewnego dnia się spotykają. Ona od razu obdarza go sympatią. On z początku nieufny, z czasem się z nią zaprzyjaźnia.
To książeczka dla dzieci, ale też dla dorosłych.
Pokochajcie wilki, to wspaniałe zwierzęta. Nie bójcie się ich. To one nas boją się znacznie bardziej.
I nieprawdą jest, że wilk zjadł Czerwonego Kapturka i jego babcię.
autor

 

ilość stron 24, format 205 x 205 mm, oprawa miękka
ręcznie szyty wilczek
cena 25 zł
Zamawiam
Drzewa Puszczy / Dagmara Widanow
Za Adamem Wajrakiem: Ta niewielka, ale bardzo urocza książeczka o drzewach to świetne wprowadzenie dla najmłodszych do fascynującej opowieści o Puszczy Białowieskiej, najwspanialszego lasu w Europie i jednego z najwspanialszych na świecie. Przecież bez drzew i to żywych oraz martwych nie byłoby Puszczy i jej bogactwa. Choć spotykane tu gatunki występują i są nawet pospolite w innych częściach kraju to jednak tylko tutaj osiągają tak wielkie rozmiary.
 
ilość stron 24, format 160 x 150 mm, oprawa miękka
cena 10 zł
Zamawiam
Dolina. Znad Narwi i Świsłoczy / Bogdan Dudko

Liryczna opowieść o niezwykłych miejscach, ludziach, miłości. Poezja lekka, ale poruszająca. Bogata w konteksty, bo znajdziemy w wierszach Mickiewicza, Miłosza, Konwickiego, Kapuścińskiego, Stachurę... Ale też odwołania do starych filmów, a nawet rockowych brzmień. Wszystko w scenerii magicznego, jeszcze dziewiczego Podlasia. Ostatnie brogi, zapach lipowego kwiecia, klangor żurawi, szum traw. Piękne fotografie m.in. Wiktora Wołkowa.
Książka dwujęzyczna - wiersze w w języku polskim i białoruskim w znakomitym tłumaczeniu Miry Łukszy, poetki związanej rodzinnie z tytułową doliną. Melodyjny język białoruski, wciąż żyjący wśród mieszkańców przygranicznych rzek, pozwala wiernie opowiedzieć o krajobrazie tych miejsc.
I atrakcyjny dodatek - film ilustrujący opowieść (reż. Bogdan Dudko, zdjęcia i montaż - Tomasz Onikijuk).


ilość stron 48, format 205 x 205 mm, oprawa miękka

płyta dvd

cena 20 zł

Zamawiam