Biała Wieża
Wakacje spędzam w Białowieży / wycieczki edukacyjne

Zapraszamy dzieciaki z Białowieży na edukacyjne spacery po Parku Pałacowym i okolicach. Rozmawiamy o zabytkach i historii, o zwierzętach i też o ludziach stąd, o kulturze i książkach, rozpoznajemy rośliny i przygotowujemy własne zielniki. Wymyślamy i gramy w różne gry, zadajemy pytania i odpowiadamy na nie. Najbliższe spacery odbędą się 21 i 28 lipca (to czwartki) o godzinie 17:30 przy głównej bramie Parku Pałacowego. Obowiązują zapisy sms-owe pod numerem telefonu 693 472 367.

Wilczek Milczek / przygoda z igłą i nitką

Poznajcie Wilczka Milczka! Podobnych temu wilczków powstała niezła zgraja. Jak to przy ręcznej pracy nie ma dwóch takich samych zwierzaków. Każdy wilczek ma inną minkę, uszy, ogonek i oczy. Wilczka Milczka zaprojektowała Dorota Sulżyk z kolorowej i kreatywnej Pracowni Sunduk. Jeśli chcecie zobaczyć jak wyglądała praca nad pierwszą (liczącą aż 450 sztuk!) watahą, zapraszamy na stronę: http://sundukdorotasulzyk.blogspot.com/2014/12/wilczek-wilczek-milczek.html

Wilczek Milczek jest bohaterem opowieści. Bardzo dzielnym. I nie rozstaje się z książeczką. Książeczką o nim i mu najbliższym.

Jeśli chcecie uszyć z nami Wilczka Milczka, piszcie na adres: fundacja@bialawieza.org

Nazbierajcie grupę chętnych dzieciaków, najlepiej 5-15 osób. Przyjedziemy do Was albo umówimy się w Białowieży i wspólnie uszyjemy wilczki!