Zapraszamy na zajęcia o sowach dzieci w wieku 8-11 lat. Co to jest wypluwka, do czeggo służą sterczące niby uszy piórka na głowie sowy, gdzie sowa ma prawdziwe uszy, dlaczego ludzie często boją się sów, czy wszystkie sowy są aktywne w nocy - tych i innych ciekawostek dowiedzą się dzieci podczas warsztatów wspołfinansowanych ze środków Województwa Podlaskiego pt. "Sowy w kulturze". Zajęcia prowadzimy w szkołach i ośrodkach kultury. Uczestnicy warsztatów otrzymują książki "Bubuś Puchaczek", karty pracy i materiały do uszycia sowy. Prowadzimy również akcję "Uszyj sowę na zdrowie", podczas której zdrowe dzieci mogą uszyć i podarować sowę i książeczkę dzieciom ze szpitali. Grupy chętne do udziału w warsztatach zgłaszać można pod numerem telefonu: 693 472 367.
Projekt edukacyjny "Wilk w kulturze" to pakiet materiałów i warsztatów kierowanych do dzieci w wieku 5-10 lat. W ramach pakietu każde dziecko uczestniczące w projekcie otrzyma między innymi książkę pt. "Wilczek Milczek" Bogdana Dudki, materiały i wskazówki do przygotowania zakładki lub maskotki w kształcie wilczka. Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się wielu ciekawostek na temat postrzegania wilka przez człowieka, wypróbują swoich sił przy odtwarzaniu scen z życia tego największego w Polsce drapieżnika, będzie dużo miejsca na zabawy ruchowe, artystyczne i żywe rozmowy. A wszystko po to, żeby pokazać, że książka to świetny początek do szerokiej aktywności twórczej. Zajęcia prowadzone będą w grupach 15-osobowych przez animatorów Fundacji Biała Wieża.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w projekcie szkoły, świetlice środowiskowe, biblioteki, ośrodki kultury. Zapisy będą prowadzone drogą mailową: fundacja@bialawieza.org
Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Podlaskiego.
We współpracy z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków prowadzimy z dziećmi i młodzieżą z Domu Dziecka w Białowieży cykl spotkań edukacyjnych „Bliżej Natury”. W ramach projektu odbywają się zajęcia i spacery po Parku Pałacowym i Puszczy Białowieskiej, podczas których uczestnicy wycieczek mają szansę podpatrywać zwierzęta i rozpoznawać rośliny żyjące w okolicy. Dzieci dowiadują się jakie gatunki ptaków są objęte ochroną na obszarze Natura 2000 i dlaczego chronione są siedliska, na których mieszkają. Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków przygotowało dla uczestników projektu koszulki z inspirującym hasłem „Rozwiń skrzydła”, książki przedstawiające walory przyrodnicze wybranych obszarów Natura 2000 w Polsce, czasopisma „Ptaki”, bransoletki i metalowe odznaki z rzadkim ptakiem chronionym – wodniczką , które dzieciaki noszą na swoich koszulkach i plecakach.